Jaki prezent dla początkującego ogrodnika?

prezent dla ogrodnika

Prezent dla początkującego ogrodnika powinien być praktyczny i przydatny w ogrodzie. Kupując prezent dla ogrodnika amatora nie trudno jest wybrać praktyczne gadżety do ogrodu. W tym artykule podpowiem Wam jaki prezent najbardziej ucieszy początkującego ogrodnika! Znajdziecie tutaj inspiracje na prezent dla ogrodnika i działkowca.

Kiedy kupujemy prezent dla ogrodnika?

Prezent dla miłośników ogrodnictwa możemy podarować z różnych okazji. Możemy również przeznaczyć na ten cel zarówno niewielki budżet, jak i zaplanować zakup konkretniejszej rzeczy. Kupowanie prezentów według zainteresowań to dobra metoda na znalezienie odpowiedniego podarunku. Otrzymując prezent powiązany z naszymi zainteresowaniami, mamy poczucie że bliscy znają nas dobrze, i że poświęcili więcej uwagi na znalezienie odpowiedniej rzeczy. Prezent ogrodnika nie musi być drogi, aby był praktyczny i cieszył. Amator ogrodnictwa to wdzięczny temat na znalezienie fajnego prezentu. Na jakie okazje kupujemy prezenty ogrodnicze?

 • na urodziny
 • na imieniny
 • na Święta
 • na rocznicę
 • na parapetówkę
pomysły na prezent dla ogrodnika

Jaki prezent dla ogrodnika będzie odpowiedni?

Prezent dla amatora ogrodnictwa nie stanowi dużego problemu w zakupie. Nie ważne czy kupimy akcesoria ogrodowe, książki ogrodnicze, kubek dla ogrodnika, czy nasiona warzyw – każdy prezent ucieszy zapaleńca. Jeśli planujesz zakupić niewielki prezent, możesz zorientować się czy obdarowywana osoba nie ma już takiego. Jeśli jednak kupisz bliskiemu nadmiarowy szpadelek czy grabie – nie martw się o nietrafiony prezent. Narzędzia ogrodnicze lubią się zużywać, i trzeba je od czasu do czasu wymieniać. Konewka jako prezent? Czemu nie! Nas ogrodników ucieszą proste rzeczy jak doniczki ogrodowe, jak również twórcze pomysły i spersonalizowane prezenty.

Idealny prezent dla ogrodnika na Święta

Planując zakup idealnego prezentu dla ogrodnika tekstylia mogą być dobrym pomysłem. Pod choinką zostawimy skarpetki dla ogrodnika, czy spersonalizowany prezent taki jak bluza z nadrukiem. Z myślą o lecie kupimy też leżak personalizowany, czy odpoczynek dla ogrodnika hamak. Sekator ogrodowy jako prezent też jest świetnym pomysłem. Kupując droższe narzędzia do ogrodu, dobrze jest rozeznać się w tym temacie, i podarować narzędzia najlepszej marki. Lepiej kupić świetną łopatę która będzie sprawna 30 lat, niż kiepską podkaszarkę która zepsuje się po 3 koszeniach.

Duże urządzenia ogrodowe takie jak kosiarki, piła, glebogryzarka czy kultywator – wymagają przemyślenia. To duże i drogie narzędzia, które muszą być na prawdę potrzebne w ogrodzie. Nie kupujemy ciężkiej glebogryzarki do niewielkiego ogródka kwiatowego. Chcąc kupić taki duży prezent, nie warto robić z niego niespodzianki.

tani prezent dla ogrodnika

Tani prezent dla ogrodnika na Święta

Ogrodnictwo daje dużo przestrzeni i możliwości na zorganizowanie niewielkich prezentów. Drobny upominek dla ogrodnika może kosztować nawet kilka złotych. Takim drobnym prezentem za niewielkie pieniądze mogą być:

 • skarpetki dla ogrodnika
 • worek dobrej ziemi
 • nasiona kwiatów
 • sadzonka rośliny ogrodowej
 • cebulki kwiatów
 • plakat z rośliną jako prezent
 • termometr ogrodowy
 • pojemnik na nasiona
 • konewka do ogrodu
 • nakolanniki ogrodnika
 • bawełniana torba z nadrukiem
 • dekoracyjne etykiety do oznaczania warzyw
 • nasiona ogrodowe

Pomysły na prezent dla ogrodnika na urodziny

Prezent dla zapalonego ogrodnika zależy od ustalonego budżetu. Aby zrobić jeden większy prezent, możemy zrobić składkę w kilka osób. Mając większy budżet możemy samodzielnie wykonać zestaw ogrodniczy, który będzie zawierał różne elementy. Do zestawu włożymy narzędzia ogrodowe, nasiona ogrodowe, rękawiczki, kapelusz, nakolanniki, cebulki kwiatów, i inne przydasie. Samym prezentem może być również tort dla ogrodnika, który będzie wykonany w tej tematyce. Oto jaki tort podarowaliśmy na urodziny mojej mamie:

prezent dla ogrodnika - tort urodzinowy

Urodzinowy prezent dla ogrodnika i działkowca

Wyjątkowy prezent dla ogrodnika musi być dany od serca. Kupując prezent powiązany z zainteresowaniami, dajesz znać że słuchasz i znasz osobę obdarowywaną. Personalizowany prezent dla ogrodnika tym bardziej będzie cieszył, ponieważ trzeba włożyć więcej zaangażowania w stworzenie takiej rzeczy.

Prezent dla ogrodnika i ogrodniczki: lista

Prezent dla ogrodniczki i gadżety dla ogrodnika możemy podzielić na trzy kategorie cenowe: tanie upominki, średniej wielkości prezent, i drogi, duży prezent. Wielkość poadrunku zależy od okazji, naszych chęci oraz możliwości. Prezenty działkowca z niskiej i średniej półki cenowej to na przykład:

 • rękawiczki do ogrodu (5-35 zł)
 • konewka do ogrodu (10-30 zł)
 • łopata lub grabie (50-200 zł)
 • taczka do ogrodu (50-300 zł)
 • nasiona i cebulki kwiatów (2-200 zł)
 • klęcznik do ogrodu (10-30 zł)
 • krzew lub sadzonka rośliny (10-500 zł)
 • śmieszny prezent dla ogrodnika, np: kubek lub koszulka (50-100 zł)
prezent dla ogrodnika dziecka

Pomysł na mały prezent dla ogrodnika

Idealny pomysł na niewielki prezent dla ogrodnika, to małe narzędzia ogrodowe, lub nasiona i cebulki kwiatów. To bezpieczne prezenty które zawsze się sprawdzą, i będą potrzebne w ogrodzie. Kupując prezent dla ogrodnika warto rozeznać się jak duży ma ogród, i co w nim uprawia. Najłatwiejszym obiektem do prezentów jest osoba która od niedawna interesuje się ogrodem. Pas ogrodnika jako prezent, czy każde inne narzędzie będzie wówczas super pomysłem.

Jaki prezent dla działkowca będzie nietrafiony, i czego unikać kupując prezent dla fana ogrodnictwa?

Na pewno odradzam kupowanie wszelkich nawozów, odżywek do roślin, czy środków przeciwko szkodnikom. Nie wiesz jaki typ ogrodu prowadzi Twój obiekt, i jakie podejście ma do nawozów czy szeroko rozumianych szkodników. To grząski grunt, i lepiej nie wkraczać w tę strefę. Narzędzia lub śmieszne gadżety ogrodnika są zdecydowanie bezpieczniejsze.

Oryginalny prezent dla ogrodnika: duży budżet

Prezent dla działkowca mieszczący się w dużym budżecie powinien być na prawdę dobrze przemyślany, a najlepiej przedyskutowany. Tutaj nie polecałabym robić niespodzianek. Droga glebogryzarka nie jest dobrym pomysłem na niespodziankę. Tak samo drogi prezent do upiększenia ogrodu może być kiepskim wyborem, ponieważ nie koniecznie traficie w gust obdarowanej osoby.

Drogi i nietrafiony prezent dla działkowca może być kłopotliwy, dlatego lepiej nie robić takich niespodzianek. Niewielkie oświetlenie ogrodowe na baterie solarne, czy proste narzędzia będą lepszym pomysłem. Hamak ogrodowy również, o ile w ogrodzie jest miejsce w którym może wisieć.

Prezent dla ogrodnika – pomysły

Prezent dla ogrodnika to dość proste zadanie, choć są też różne pułapki. Aby pomysł na prezent dla działkowca wypalił, lepiej jest trzymać się prostych rozwiązań, i nie robić zbyt wielkich prezentów. Zdecydowanie stawiam na narzędzia, przybory, oraz nasionka. To rzeczy potrzebne niemal zawsze, i ciężko tutaj nie trafić w gust. Możecie również kupić kartę podarunkową do sklepu ogrodniczego, lub wybrać się do centrum ogrodniczego z osobą którą chcecie obdarować.

prezent dla ogrodnika kociarza
prezenty dla ogrodnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *