Kiedy będą targi ogrodnicze w Piotrkowie Trybunalskim 2023?

targi ogrodnicze w piotrkowie

Targi ogrodnicze w Piotrkowie organizowane są dwa razy w roku. Mamy edycję wiosenną która zazwyczaj odbywa się w kwietniu, i edycję jesienną zlokalizowaną w okolicach sierpnia. Niebawem odbędzie się wiosenna edycja, na którą polecamy się wybrać!

Targi ogrodnicze w Piotrkowie

Targi organizowane są przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Wiosenna i jesienna edycja mają różne nazwy. Wiosenna edycja nosi nazwę „pamiętajmy o ogrodach” i organizowana jest w okolicach kwietnia. Jesienna edycja nazywa się „rol szansa” i zazwyczaj wybieramy się na nią na koniec sierpnia. W tym roku wiosenne targi ogrodnicze w Piotrkowie odbędą się 16 kwietnia 2023.

Obydwie edycje targów są dość podobne, i dla amatora ogrodnictwa (takiego jak my) targi będą fajną i wartościową okazją do spędzenia czasu. Impreza organizowana jest na terenie zamku w Bykach. Na miejscu mamy dostępny duży parking, a koordynacja ruchu działa dość sprawnie. Wiele osób zostawia samochody w okolicach wydarzenia, według mnie zupełnie niepotrzebnie.

Czy warto jechać na targi ogrodnicze w Piotrkowie?

Na targi w Piotrkowie warto przyjechać. Nawet jeśli nie potrzebujesz roślin do swojego ogrodu, dobrze jest przejść się po imprezie. Zobaczyć nowe, ciekawe gatunki roślin, porozmawiać z ludźmi. Wielu dostawców posiada szeroką wiedzę na temat sprzedawanych roślin. Można dopytać o pielęgnację roślin ogrodowych, i praktyczne porady. Obszar targów jest dość spory, i obejście wszystkich stanowisk zajmuje ok jednej do dwóch godzin. Na miejscu jest co zjeść, ponieważ rozstawione są również stanowiska gastronomiczne.

W ubiegłym sezonie mieliśmy przyjemność wybrać się na Rolszansę. Spędziliśmy na tagrach pół dnia, wybierając rośliny na naszą działkę. Udało nam się kupić bardzo dużo roślin, cebule kwiatów, i nasiona. Oczywiście znaleźliśmy wszystkie rośliny które były w planach. Udało nam się również kupić wiele dodatkowych roślin. Mamy dużą i jeszcze pustą działkę, dlatego możemy pozwolić sobie na spontaniczne zakupy roślin.

Czy na targach ogrodniczych jest drogo?

Ceny roślin na targach bywają różne. Bardzo dobrą praktyką będzie rozeznanie się w cenach roślin, przed udaniem się na targi. My zrobiliśmy porządny wywiad, i sprawdziliśmy ceny roślin zarówno w internecie, jak i w okolicznych sklepach. Wiedząc ile kosztują rośliny w innych miejscach, mieliśmy punkt odniesienia. Na targach ogrodniczych w Piotrkowie w ubiegłym roku zaskoczyły nas niskie ceny. Rośliny były tańsze niż w internecie i innych sklepach.

Dodatkowym atutem była jakość tych roślin. W dość niskich cenach kupiliśmy piękne drzewka owocowe, czy sadzonki krzewów. Rośliny były zdrowe i zadbane. W tym roku zobaczymy ile z nich się przyjmie, i jak będą wyglądać na naszej działce. Dużym plusem na targach jest stoisko z jabłoniami. Na targach w Piotrkowie można kupić wiele odmian jabłoni, oraz inne drzewa owocowe. Wybór jest o wiele większy niż w innych miejscach.

Dla porównania: w zeszłym roku byliśmy również na festiwalu warzyw w Skierniewicach. Niestety tamtejsze targi zrobiły na nas złe wrażenie, i na pewno już tam nie wrócimy. Fakt, było tam wiele roślin, ale duża część sprzedających nie miała o nich pojęcia. Festiwal pełen był natomiast tanich chińskich zabawek, szczekających piesków, i spalonej kiełbasy.

taki wózek bardzo się przydaje

Co zabrać na targi ogrodnicze w Piotrkowie?

Jak przygotować się na targi ogrodnicze w Piotrkowie? Na pewno warto przemyśleć jakich roślin potrzebujemy. Warto przygotować sobie listę potrzebnych roślin, oraz ilość miejsca na spontaniczny zakup. Kupując roślinę której nie było na liście, będziemy od razu wiedzieli czy mamy na nią miejsce. Kolejna rzecz to gotówka. Na targi ogrodnicze warto przygotować pieniądze w gotówce. Dobrze też dysponować drobniejszymi nominałami. Na niektórych stoiskach można płacić kartą, ale nie wszędzie.

Na targi dobrze jest zabrać wózek, taczkę, lub dużą torbę z ikea. Spacerując pomiędzy stanowiskami kupujemy rośliny. Dobrze jest mieć je do czego włożyć, aby nie musieć wracać do auta co dwie rośliny. W zeszłym roku wybraliśmy się na targi z wózkiem, i to był strzał w 10. Mogliśmy spokojnie spacerować, i dokładać do wózka kolejne zdobycze.

Ostatnia kwestia to samochód. Na targi wybieramy się samochodem, do którego zmieścimy planowane rośliny. Dobrze jest zabezpieczyć auto i opróżnić bagażnik. Fajnym przydasiem są też haki na gumie, które nam pomogły zabezpieczyć duże drzewko.

co kupić na targach? wszystko 🙂
zmieściła się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *