Kim jesteśmy

Cześć!

z tej strony Ania i Damian, jesteśmy autorami bloga nadziałce.com

Na tym blogu chcemy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami na działce i w ogrodzie. Pokażemy jak prowadzimy ogródek warzywny, a także co ciekawego robimy na działce. Chcemy podzielić się naszymi poczynaniami, pomysłami, oraz sporym portfolio błędów.

Jak zaczęła się nasza przygoda z działką?

Rok 2020 dał w kość każdemu z nas. Po covidowych izolacjach i kolejnej kwarantannie w mieszkaniu, mieliśmy dość siedzenia w czterech ścianach. Pierwszym pomysłem na spędzanie czasu była działka Rod. Jednak działka rod ma zwoje minusy. Damian lubi majsterkować, a na działce rod nie byłoby możliwości pogrzebać przy samochodzie. Lubimy ludzi, i chcielibyśmy organizować ogniska i spotkania w plenerze.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Od kiedy zapączkował u nas pomysł na działkę, nie chcieliśmy się ograniczać. Chcieliśmy móc realizować na własnej działce wszystkie nasze pomysły i projekty. Szczególnie projekt staw. Zawsze marzyłam o niewielkim stawie, i własnym pomoście.

Jak szukaliśmy działki do zakupu?

Działki szukaliśmy na przejażdżkach rowerowych, rozglądaliśmy się w okolicach które nam pasowały. I tak oto trafiliśmy na nasz grunt. Prostokątna działka z lekkim spadkiem, schowana za domami. Górna część zupełnie pusta, na dole tereny podmokłe, las i ciek wodny. Dla kogoś innego dolna część działki mogłaby wydawać się zbędnym nieużytkiem. Jednak dla nas była głównym walorem, i kiedy tylko udaliśmy się pierwszy raz na dół działki, podjęliśmy decyzję o zakupie.

Tak oto staliśmy się dumnymi właścicielami pola ze spadkiem, i podmokłego lasu olchowego.