Giełda ogrodnicza w Piotrkowie Trybunalskim Pamiętajmy o ogrodach 2023

pamiętajmy o ogrodach piotrków

Czy warto jechać na giełdę ogrodniczą w Piotrkowie Trybunalskim? Oto recenzja targów ogrodniczych Pamiętajmy o ogrodach które odbywają się w Piotrkowie Trybunalskim, obok zamku w Bykach.

Kiedy jest giełda ogrodnicza w Piotrkowie Trybunalskim?

Targi rolno ogrodnicze w Piotrkowie odbywają się dwa razy w roku. Łódzki Ośrodek Doradctwa Rolniczego w Bratoszewicach organizuje edycję wiosenną i jesienną. Wiosenna giełda ogrodnicza w Piotrkowie zazwyczaj odbywa się w kwietniu. W tym roku był to 16 kwiecień. Jesienna giełda rolnicza odbywa się najczęściej na koniec sierpnia. To dwa terminy w których najlepiej jest sadzić krzewy i drzewka w ogrodzie. Z tego powodu warto kupować rośliny na tych targach, ponieważ są bardzo dobrze rozłożone w czasie.

Wiosenna giełda ogrodnicza nosi nazwę „pamiętajmy o ogrodach. Natomiast jesienna edycja tych targów nazywa się „Rolszansa”. Wiosenne targi bardziej nastawione są na kwiaty i rośliny ozdobne. Jesienna giełda skupia się na krzewach i drzewkach owocowych.

Gdzie kupić rośliny do ogrodu Piotrków Trybunalski

Jeśli prowadzisz ogródek, z pewnością od czasu do czasu potrzebujesz kupić nowe drzewka i krzewy. W okolicy Piotrkowa jest kilka fajnych centrum ogrodniczych, w którym znajdziemy duży wybór roślin i dodatków. Jednak coroczne targi ogrodnicze dają możliwość zakupu ciekawszych roślin do ogrodu.

Ceny roślin na giełdzie w Piotrkowie Trybunalskim są średnie. Czasami udaje się znaleźć perełki w bardzo niskich cenach. Na pewno rośliny dostępne na targach są zdrowe, i prezentują się wspaniale. Bezcenna jest również możliwość rozmowy z hodowcą, i poznanie cennych uwag i rad. Na tych targach udało nam się kupić ciekawe odmiany jabłoni. Większość naszych drzewek i krzewów pochodzi z tego miejsca.

Targi ogrodnicze w Łódzkim

Wybierając się na targi ogrodnicze warto zastanowić się, jakich roślin szukamy. My przed targami robimy wywiad, i sprawdzamy ceny roślin które chcemy kupić. Dzięki temu wiemy czy roślina na targach jest tania czy droga. Oczywiście zostawiamy sobie również pole do spontanicznych zakupów roślin. Warto jednak wiedzieć ile mamy miejsca na działce, na takie spontaniczne zakupy.

Na targi ogrodnicze w kwietniu polecam założyć kalosze. Teren bywa błotnisty, i łatwo utopić się w błocie. Po ulewnych deszczach nie polecam zabierać na targi małych piesków, czy niemowlaka w wózku. W tym roku widziałam wiele wózków uwięzionych w błocie, i zdezorientowanych piesków nie mogących przejść po zbyt głębokim błocie.

Jeśli planujecie kupować większe ilości roślin do ogrodu, polecam zabrać taczkę lub wózek ogrodniczy. Na terenie giełdy w Piotrkowie Trybunalskim jest duży parking, jednak ciężko jest wracać co chwila do samochodu, aby zostawiać kolejne rośliny. Miejsce jest bardzo dobrze zorganizowane, i ruch samochodowy jest płynny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *