Sesja niemowlęca w ogrodzie: jak zrobić ładne zdjęcia?

sesja niemowlaka w ogrodzie

Sesja niemowlęca w ogrodzie jest świetną okazją do zrobienia pięknych, rodzinnych zdjęć. Wiosną i latem ogród prezentuje się wspaniale, i tworzy doskonałe tło do zdjęć rodzinnych. Mając w rodzinie malutkie dziecko, zazwyczaj wykonujemy więcej zdjęć, aby zachować ulotne chwile dzieciństwa.

Sesja niemowlęca w ogrodzie – o tym pamiętaj

Robienie zdjęć niemowlęciu jest przyjemne i dość proste, ale musimy pamiętać o ważnej rzeczy. Przede wszystkim należy zapewnić dziecku bezpieczeństwo i wygodę. Bezpieczna sesja niemowlaka polega na przygotowaniu miejsca w taki sposób, aby dziecku nie stała się krzywda. Usuwamy wszelkie małe przedmioty, oraz zachowujemy odpowiednio duży dystans od trujących roślin. Z trujących roślin w ogóle warto zrezygnować mając w domu dziecko.

sesja niemowlęca w ogrodzie

Miejsce na sesję niemowlęcą w ogrodzie

Sesja niemowlęca będzie łatwiejsza, jeśli zapewnisz dziecku komfort i dobrą zabawę. Bardzo łatwo rozdrażnić maluszka, a jeśli bobas się rozpłacze, ze zdjęć będą nici. Warto więc przygotować odpowiednią scenerię, która wprowadzi malucha w dobry nastrój. Zapewnij mu wygodne ubranka niemowlęce, miłe miejsce do leżenia lub siedzenia. Postaraj się aby zdjęcia niemowlęce przebiegły w miłej i radosnej atmosferze.

Jak rozbawić niemowlaka na sesji zdjęciowej?

Jak sprawić aby dziecko uśmiechnęło się do zdjęcia? Uśmiechnięte dziecko najładniej wychodzi na zdjęciu, nie zawsze mamy jednak wpływ na jego nastrój. W tym przypadku nieoceniona okazuje się pomoc osoby trzeciej. Poproś koleżankę, babcię lub męża o stanięcie za fotografem. Taka osoba będąc za fotografem skupi uwagę dziecka, machając do niego zabawką, robiąc śmieszne miny, i rozbawiając małego modela.

sesja niemowlaka

Jak samemu zrobić zdjęcia niemowlaka w ogrodzie

Zdjęcia niemowlaka w ogrodzie nie potrzebują wielkich, drogich sprzętów ani sztabu ludzi. Łatwiej jest je zrobić mając jeszcze jedną osobę, ale samemu też można je wykonać. Dużym ułatwieniem do sesji zdjęciowej niemowlaka może być tania blenda fotograficzna. Taka blenda odbija i rozprasza światło. Możemy w bardzo prosty sposób zniwelować cienie, lub zbyt ostre słońce. Uważaj tylko aby nie skupiać blendą słońca na buzi dziecka. Taki silny promień będzie raził i przeszkadzał. Blendę do zdjęć możesz kupić już od 30 zł, nie jest to duży wydatek.

tania blenda fotograficzna

Sesja niemowlaka aparatem w telefonie

Czy do sesji niemowlaka trzeba mieć profesjonalny aparat? Oczywiście że nie! Jeszcze do niedawna aby wykonać ładne i dobrej jakości zdjęcia należało mieć aparat lub fotografa. Obecnie większość telefonów posiada na prawdę bardzo dobre aparaty. Nie potrzebujesz więc lustrzanki cyfrowej. Wystarczy telefon aby wykonać zdjęcia dziecka. Jak wykonać ładne zdjęcia niemowlaka telefonem? Upewnij się że obiektyw jest czysty. Ustaw ładny, prosty kadr, i w centralnym jego miejscu ujmij maluszka. Zwróć uwagę na to aby kompozycja zdjęcia była symetryczna i spójna.

Sesja niemowlaka w ogrodzie – kup wygodne ubranka

Aby sesja niemowlaka w ogrodzie wyszła jeszcze lepiej, zaplanuj ubiór dziecka. Możesz ubrać maluszka w eleganckie ubranka niemowlęce, lub wymyślić inny koncept. Ważne jest aby zdjęcia mały spójny zamysł. Zwróć uwagę również na jakość ubranek, aby zapewniły maluchowi wygodę. Nie kupuj tanich, chińskich ciuszków z wątpliwej jakości materiałów. Jeśli szukasz ubranek niemowlęcych dobrej jakości, odwiedź nasz sklep internetowy fazymazy!

sesja niemowlaka w ogrodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *